Fintek Kurmanın En Kolay Yolu ‘Payten Fintech Suite’ | PSM Dergisi (Nisan 2023)

 

Paratika CEO ve Payten Türkiye Ülke Lideri Burak Kutlu

Türkiye’de ve yurt dışında sanal POS altyapısı sağladığımız 27 banka ve 45 binden fazla üye işyeriyle bugün Türkiye’nin en büyük online ödeme altyapısını yönetiyoruz.Ar-GE merkezimizde öncü çözümlerimizi daha da ileri taşımak için sürekli geliştirme yapıyor, sektöre yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz.Portföyümüze en son eklediğimiz, Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı anahtar teslim fintek çözümü olan Payten Fintech Suite, tam donanımlı fintek çözümleri sunmak isteyen lisanslı kuruluşlar için ‘tek çözüm’.

Geleceğin Fintek Super App’i ‘‘Payten Fintech Suite” ile fintek kurmak artık kolay ve hızlı!

Super App olma yolunda sürekli geliştirdiğimiz ‘Payten Fintech Suite’ ile; oldukça komplike olan, yüksek maliyet ve uzmanlık gerektiren fintek altyapısı kurma ve yönetme süreçlerini işletmeler için kolaylaştırıyor, maliyetleri minimuma indiriyoruz. Ödeme kuruluşu ve/veya e-para lisanslama sürecini tamamlamış start-up ların geniş kapsamlı bir hizmet yelpazesi ile en hızlı ve en kolay şekilde pazara girmelerine imkan tanıyan Payten Fintech Suite, fintekleşmek isteyen bankalar ve mevcut hizmet portföyünü geliştirmek isteyen halihazırdaki fintek şirketlerinin de en büyük destekçisi konumunda.

Türkiye’de artık bir ‘One Stop Shop Fintech’ çözümü var. Fintek hizmetleri sunmak isteyen lisanslı kuruluşlar Payten Fintech Suite ile; ödeme geçidi, sanal POS, alternatif ödeme yöntemleri, cüzdan çözümleri/e-cüzdan, açık bankacılık, para transfer hizmetleri, hesap konsolidasyonu, mutabakat çözümü, bayi tahsilatları, Android POS, kart saklama, mobil çözümler, secure IVR, alışveriş kredisi entegrasyonu ve tüm bunların AI ve ML destekli ASEE InACT Antifraud Hub ile 360 derece korunduğu uçtan uca güvenli ve çok kanallı bir fintek ekosistemine kavuşuyor. Tüm bu çözümlerin beraberinde, sağladığımız fintek danışmanlığı ile, sektörel bilgi birikimimizi müşterilerimizle paylaşıyor, büyüme yolculuklarında onların en yakın iş ortağı oluyoruz.

Fintek kurmak için gereken 2-3 yıllık hazırlık sürecini minimuma indiriyoruz.

Payten Fintech Suite ile, fintekler için farklı altyapı sağlayıcılardan aldıkları hizmetlerin ayrı ayrı yönetimi için gereken zaman, efor ve yüksek maliyet sorunlarını ortadan kaldırıyor, tek çözüm sağlayıcı kanalıyla donanımlı bir fintek ekosistemine sahip olabilmelerini ve tüm hizmetleri tek merkezden yönetebilmelerini sağlıyoruz.  Ayrıca regülasyon ve mevzuatların takibi ve uygulanması, altyapının en yeni teknolojiler ile sürekli geliştirilmesi gibi yatırım ve uzmanlık gerektiren süreçleri üstleniyor, 7/24 canlı destek hizmetimizle tüm ihtiyaçlarını tek merkezden karşılayarak işletmelere maliyet avantajı ve yönetim kolaylığı sunuyor, fintek şirketi kurmak için gereken 2-3 yıllık proje sürelerini minimum seviyeye çekerek zaman ve efor tasarrufu sağlıyoruz.

Global gücümüz, Ar-GE altyapımız ve sektörün en iyilerinden oluşan ekiplerimizle birlikte gösterdiğimiz azim ve özverili çalışmaların sonuçlarını alıyor, sürekli büyüyor ve yeni başarılara imza atıyoruz.

ASEE Türkiye ve Payten Türkiye’nin bağlı bulunduğu ASEE Grup, 2022 yılı satış gelirlerini %33 artışla 333,9 milyon euroya yükselirken, Payten’in globaldeki satış gelirleri ise bir önceki yıla göre %39 artışla 160,6 milyon euroya yükseldi. 2021 yılında %300 büyüme kaydeden TCMB faaliyet onaylı ödeme kuruluşumuz Paratika, 2022 yılını ise %476 büyüme oranı ile tamamladı. Uçtan uca güvenlik önlemlerimiz sayesinde, üye işyerlerimizin işlem başarı oranı %99,98 olarak gerçekleşti. Son 1,5 yılda Türkiye’den ve yurt dışından toplam 7 ödül ile başarımızı tescilledik. Paratika’nın “Paya Dayalı Kitle Fonlama Online Ödeme Altyapısı” projesi; Türkiye’den Altın PSM, Amerika’dan Gümüş Stevie ve BAI (Bank Administration Institute), Avrupa’dan ise MPE (Merchant Payment Ecosystem) ödüllerinin sahibi olurken; Payten’in sigorta sektöründe dikkat çeken ‘Self Servis Dijital Tahsilat’ projesi Smart Insurance ödülü ve Türkiye’de telefonla güvenli ödeme alma dönemini başlatan ‘Secure IVR’ Altın PSM ve Global Altın Stevie ödüllerinin sahibi oldu.  Bizi bu yıl GPTW- Great Place To Work sertifikası ile ödüllendiren 240 kişilik uzman ekibimiz ve Ar-Ge gücümüzle ödemeler sektörünü geliştirmeye devam edeceğiz.