Bankaların, üye işyerlerinin ve
girişimcilerin tercihi

Neden Paratika

%99.9 başarılı işlem oranı ve kolay ödeme

Paratika, ASEE Group firması olan Payten’in 20+ yıllık deneyimi ile geliştirilen E-Ödeme altyapı teknolojisi ile ortaya çıktı. Paratika Ödeme Hizmetleri A.Ş., Payten Teknoloji A.Ş. bünyesinde TCMB faaliyet iznine sahip ödeme kuruluşudur. Türkiye’de en geniş E-Ödeme ekosistemine sahip olan Payten, önde gelen bankalara, ödeme kuruluşlarına, ve üye işyerlerine E-Ödeme altyapısı sunmaktadır. Dolayısıyla, bu ekosistemde var olan banka ve üye işyerlerinin işlemleri güvenilir ortamda gerçekleşmektedir. Paratika da bu ekosistemde %99.9 oranında işlem onayı veren kaliteli sanal POS’tur. Paratika sanal POS kullanan üye işyerlerinin satış hacimlerini yüksek tutmasındaki en önemli sebeplerden biri başarılı işlem oranlarının yüksek olmasıdır.

Paratika bankalar tarafından güvenilen marka

Tek-tık ile artan sepetin satışa dönme oranı

Tek Tıkla Ödeme özelliği ile kart bilgileri güvenli ortamda tutulur. Böylece, müşterileriniz her alışverişte kart bilgisi girmek zorunda kalmaz. Tek Tıkla Ödeme, tokenizasyon sistemiyle çalışır. Kredi kartı ödeme bilgisi saklama için e-ticaret sitesinde yapılan ilk alışverişte girilen kredi kartı bilgileri karşılığında bir token oluşturulur ve iş yerine iletililir. Bu sistem ile sonraki alışverişlerde kart hamili, kayıtlı kredi kartımla ödemek istiyorum seçeneği ile tek tıkla alışverişini tamamlamış olur.

Kart bilgilerinin güvenliği ve saklanması, girilen kart bilgilerinin güvenliği, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI-DSS) denetiminden düzenli olarak geçen ve en üst seviye olan (PCI-DSS Level 1) lisansına Payten güvenli ortamında sağlanır. Paratika Sanal POS, 20+ yıllık e-ödeme bilgi birikimi olan Payten’nin uzantısı olarak doğmuştur. E-Ödeme konusunda uluslararası alanda 25 banka ve 45’000’den fazla üye işyerine hizmet veren Payten, şimdi Paratika ile sanal POS hizmeti de veriyor.

Fraud Kontrol Paratika

Fraud kontrol sayesinde sınırlı iade riski

Paratika, e-ticaret satışlarınıza odaklanmanız ve e-ticaret güvenliğini işin uzmanına bırakmanız konusunda sizlere destek oluyor. Paratika, etkili fraud kontrolleri ile chargeback (iade) riskinizi minimize etmek için sizin yerinize gerekli tüm güvenlik kontrollerini yapar. Konusunda uzman fraud ekibi tarafından tüm şüpheli işlemler 7/24 incelenir. İşlemin yapıldığı PC, tablet ya da telefonun daha önce herhangi bir sahtekarlık işlemi ile ilişkili olup olmadığı kontrol edilir. Riskli görülen işlemlere zamanında müdahale edilerek oluşabilecek muhtemel zararlar önlenir.

Ödüllerimiz

idc-paratika-sanal-pos-odulu
smart-i-awards-paratika-sanal-pos-odulu
stevie paratika sanal pos odulu
psm paratika sanal pos odulu

Hakkımızda

Paratika Ödeme Hizmetleri A.Ş., bir Payten Teknoloji A.Ş firmasıdır. Paratika üye işyerlerine 6493 Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve ilgili mevzuatlar kapsamında Sanal POS vermek üzere lisans almış bir kuruluş olup, firmalara tek teknik entegrasyonla paket Sanal POS çözümü sunmaktadır. Paratika, online kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan Sanal POS altyapısını, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, fraud kontrolü, tek kanaldan mutabakat şeklinde paket halinde çözüm olarak sunmaktadır.

Referanslarımız