Yapay Zeka Şirketleri Radarımızda | Ekonomist (Ocak 2023)

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı dijitalleşme e-ticaret ve ödeme sektörlerini çok ileri bir noktaya taşıdı. Biz de yatırımlarımız ve Ar-Ge gücümüzle gelişen pazarla beraber büyüyoruz. Payten’in global satış gelirleri 2022’nin üçüncü çeyreğinde 2021 yılının aynı dönemine kıyasla %59 arttı. TCMB faaliyet izinli ödeme kuruluşumuz Paratika’nın bu yıl Ocak’tan Kasım’a kadarki büyüme oranı ise %311’i buldu.

İstihdamımızı da pandemiden bu yana 3 kata yakın büyütürken, çalışanlarımızın takdiriyle “Great Place To Work” sertifikasını da almaya hak kazandık.

2022 Payten ve Paratika için bol ödüllü bir yıl oldu. ‘Paratika Paya Dayalı Kitle Fonlama Online Ödeme Altyapısı’ projemizle Gümüş Stevie, Altın PSM, MPE ve Amerikan BAI ödüllerinin sahibi olduk.

2023 yılında hem organik hem de inorganik büyümemiz devam edecek. Mobven ve Smarttek’i bünyemize katmıştık, şu anda da açık bankacılık ve cüzdan teknolojileri hizmetleri veren, satılabilir yapay zeka ürünleri geliştiren şirketler radarımızda.

‘One Stop Shop Fintech’ yaklaşımımızla ödeme kuruluşu ve/veya e-para lisanslama sürecini tamamlamış tüm girişimlere ‘Anahtar Teslim Fintech’ çözümümüz kapsamında; sanal POS, cüzdan ve açık bankacılık çözümleri, para transfer emir hizmetleri, hesap konsolidasyonu, Android POS, AI ve ML destekli ASEE InACT Antifraud Hub ve Threatmetrix ürünleri ile 360 derece koruma sağlayan anti-fraud altyapısı ve secure IVR altyapısı gibi tam anlamıyla bir fintech olmanın gerektirdiği tüm elementleri tek elden sağlamaya devam edeceğiz.

Ayrıca ASEE ile ortak geliştirdiğimiz en yeni çözümümüz Payten Secure IVR, 2023’te IVR yolu ile ödeme alan tüm firmaların PCI DSS ortamında en güvenli şekilde ödeme almalarını sağlayacak.

Bu vesile ile herkese sağlıklı mutlu ve huzur dolu bir yıl diliyorum.