Paratika, Müşterilerine Banka Kalitesinde Sanal POS Hizmeti Sağlıyor | Mall Report

Paratika, Müşterilerine Banka Kalitesinde Sanal POS Hizmeti Sağlıyor | Mall Report

  1. E-Ticarette sağladığınız imkânlar nelerdir? Sunduğunuz çözümlerden ve bu çözümlerdeki güvenlik ağınızdan bahseder misiniz?

Ödemeler sektöründe Türkiye’de 23 yıllık tecrübemiz ile çözümlerimizin çeşitliliği ve kapsamı açısından özel bir konumumuz var. Portföyümüzde bankalara yönelik sanal POS çözümümüz Nestpay, e-ticaret firmalarının en çok tercih ettiği; ödeme geçidi/akıllı işlem yönlendirme, kart saklama, bayi tahsilatları, secure IVR, entegre anti-fraud ve daha pek çok özelliğiyle Merchant Safe Unipay-MSU, işlerini bizimle büyütmek isteyen e-ticaret firmaları ve girişimcilere yönelik TCMB faaliyet onaylı bir çok ödüle sahip ödeme kuruluşumuz Paratika, sunduğu yenilikçi mobil çözümler ile Mobven ve Anroid POS, kapalı devre cüzdan ve mobil ödeme çözümleri ile aramıza en son katılan Smarttek yer alıyor.

E-ticaret alanında faaliyet gösteren küçükten büyüğe tüm firmalara banka kalitesinde sanal POS hizmeti veren Paratika’ya online başvurarak bir günde Paratikalı olabilen üye işyerlerimize, tüm banka kartlarından ödeme alma, 9 kart markasına taksitli satış yapma, kart saklama, tek tıkla ödeme, linkle ödeme, SMS ile ödeme ve manuel POS gibi pek çok özelliği uçtan uca ve özelleştirilebilir bir şekilde tek bir entegrasyon ile sunuyoruz.

Ayrıca bayilik sistemi ile çalışan şirketler için bayi tahsilat çözümümüz ve spor salonları, bina/site yönetim firmaları ve benzeri şirketler için abonelik ve aidat gibi tekrarlayan ödemeleri almalarını sağlayan çözümlerimiz de mevcut. Bunların yanı sıra portföyümüzde, uzaktan ödeme alan sigorta, enerji, otomotiv gibi farklı sektörler için de özel çözümlerimiz bulunmakta.

Güvenlik konusuna gelecek olursak, PCI-DSS ve 3D Secure uyumlu olan Paratika ve MSU, chargeback (iade) risklerini minimize etmek için AI ve ML destekli ASEE InACT Antifraud Hub ve Threatmetrix korumaları ile global karalistelerden kontrollerini anlık yapıyor. Konusunda uzman fraud ekibimiz tarafından tüm işlemler 7/24 izleniyor.

  1. Entegrasyon sistemleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Yurt dışı ödemeleri için sunduğunuz alternatifleriniz ve sistemleriniz nedir?

Paratika’dan yararlanmak isteyen işletmeler, tüm bankalara ayrı ayrı sanal POS başvurusu yapmalarına gerek kalmadan, tek sözleşme ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabiliyor. Alternatif ödeme yöntemlerimiz sayesinde dövizle tahsilat yapabiliyor ve böylelikle dünyaya da kolaylıkla açılabiliyorlar.

  1. Gelişen dijitalleşme ile siz teknolojik anlamda bünyenizde ne tür yenikliklere gidiyorsunuz, yeni projeleriniz var mı?

Geçtiğimiz yılı yurt içinde ve yurt dışında kazandığımız ödüllerle ve finansal rakamlarımız açısından son derece verimli geçirerek tamamladık. İTÜ ARI Teknokent içerisinde bulunan Ar-Ge merkezimizde tecrübeli ve yenilikçi ekiplerimizle çözümlerimizi sürekli geliştiriyor ve müşterilerimizi en son teknolojilerle buluşturuyoruz. . Ayrıca açık bankacılık ve elektronik para konusundaki hazırlıklarımızı ilerletiyor, ödeme sektörüne girmek isteyen şirketlere ise Paratika ve Payten olarak anahtar teslimi çözümler sunmaya başlıyoruz.

Yeni ürünler ve çözümler üzerine yatırımlarımız devam ederken diğer yandan sosyal sorumluluk anlamında girişimcilik projelerine ve kadın kooperatiflerine desteğimiz de devam edecek. 

  1. Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Paratika, Avrupa’nın en büyük bilişim firması Asseco grup şirketi olan Payten’in 23 yılı aşan deneyimi ile geliştirilen e-ödeme altyapı teknolojisi ile ortaya çıkmıştır. Türkiye’de ilk banka bağımsız online ödeme altyapısını geliştiren ve ülkenin en büyük online ödeme ağını yöneten Payten olarak önde gelen bankalara, ödeme kuruluşlarına ve üye iş yerlerine e-ödeme altyapılarını en yüksek güvenlik standartlarında sunuyoruz. Bu ekosistemde banka kalitesinde bir sanal POS olan Paratika’nın üye işyerlerinin satış hacimlerini yükseltmelerindeki en önemli sebeplerden biri %97 ye varan yüksek başarılı işlem oranlarıdır.