Kitap Kurtları Kitaplarına Payten Ödeme Çözümleri ile Kavuşuyor

5Avrupa’nın 6.en büyük yazılım firması Asseco grubun ödeme çözümleri sunan firması Payten, Türkiye’nin en büyük online kitap satış platformu kitapyurdu.com’un eÖdeme altyapısında iki farklı çözüm kullandığını duyurdu. Yapılan açıklamada, kitap kurtlarına eÖdeme kolaylığının eÖdeme geçidi Merchant Safe Unipay (MSU) ve Paratika Sanal POS ile sunulduğu belirtildi.

2018 verilerine göre, üye sayısı 5 milyondan fazla olan ve günde ortalama 20 bin kitap satışı yapan kitapyurdu.com, projenin ilk fazında bankaların işlem maliyetlerini düşüren eÖdeme geçidi MSU ile entegre oldu. İkinci fazında ise, Paratika sanal POS’a entegre olarak kredi ve banka kartlarından ödeme almaya başladı.

Yüksek hacimli eÖdeme trafiğini MSU ve Paratika sanal POS ile kolaylıkla yönetebildiklerine dikkat çeken kitapyurdu.com IT Direktörü Hasan Mısırlıoğlu “MSU’dan önce her bankanın kendi ekranlarına girerek iptal iadeleri yapmak zorunda kalıyorduk. Takdir edersiniz ki günde 20K işlem yapan bir firma için bu durum ek iş yükü oluşturuyordu. MSU’nun kullanıcı dostu ara yüzü ile tek ekrandan bütün bankaların iptal ve iadesini kolaylıkla yapabiliyoruz. Ayrıca, tek bir entegrasyon ile Paratika sanal POS’dan ödeme alıyoruz. Böylelikle, tek tek banka entegrasyonları ile uğraşmak zorunda kalmadık. Buna ek olarak, günlük bütün işlem akışı Payten ekibi tarafından izleniyor” dedi.

Başarılı işlem sayısında gözle görünür artış olduğunu belirten Hasan Mısırlıoğlu, “Paratika’nın avantajlı komisyon oranları ile hem karlılığımızı arttırdık hem de opresyonel maliyetleri düşürdük. Ayrıca, güvenlik konusunda da içimiz rahat çünkü işlemlerin güvenli ortamda yapılması ve ekip tarafından 7/24 izlenmesi işlerimizi çok kolaylaştırdı. Şunu da özellikle belirtmek isterim ki, Payten ekibi beklentimizin ötesinde bize çözüm sundu. Hem Türkiye’deki ödeme konusundaki bilgi birikimi ve uluslararası eÖdeme ekosistemi bizi etkiledi” dedi.

Payten Türkiye Genel Müdürü Burak Kutlu “Sektördeki 20 yıllık tecrübesi ile kitapyurdu.com ile çalışmak bizim için gurur verici. Kitapyurdu.com Paratika sanal POS ile 7 kredi kartı markasının taksit imkanlarını sunabiliyor. Ayrıca, MSU eÖdeme geçidi ile bankaların alternatif kampanyalarından üyeler faydalanabiliyor. Tek tıkla ödeme özelliği ile de üyelerin kart bilgileri güvenli ortamda saklanarak ödeme adımını hızlı tamamlamayı sağlıyor. Kitap kurtları, kitaplarına kavuşurken içleri rahat güven içinde alışveriş yapıp kitaplarını seçebilirler” dedi.