Asseco’nun Ödeme Alanında Faaliyet Gösteren Yeni Markası Payten Türkiye’de!

4Asseco South Eastern Europe (ASEE), eÖdeme çözüm ve hizmetlerini Payten markası ile Türkiye’de sunmaya devam edeceğini duyurdu.

Avrupa’nın 6. en büyük yazılım firması olan Asseco grup şirketlerinden Asseco South Eastern Europe (ASEE), eÖdeme, ATM, ve POS çözümleri sunan ödeme iş birimini Payten markası ile şirketleştirme kararı aldığını basın bülteni ile 2017’de açıkladı. 13 ülkede faaliyet gösteren Güneydoğu Avrupa’nın en büyük yazılım şirketi ASEE, bugün yapılan bir açıklama ile Türkiye’de de eÖdeme çözüm ve hizmetlerini Payten markası altında sunmaya devam edeceğini duyurdu.

Çalışma şeklinde bir değişiklik yapılmayacağını belirten CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Piotr Jelenski “Ödeme hizmetleri alanında yaşanan dinamiklere yanıt olarak, eÖdeme, Paratika Sanal POS, ATM & POS çözüm ve servislerimizi sunan ödeme iş birimini büyüterek Payten markası ile şirketleşmesine grup seviyesinde karar verdik. Payten, SEE bölgesinde aktif olduğumuz ülkelerde daha önce kuruldu. Türkiye’de de Ocak ayında Payten’i hayata geçirdik. Bundan sonra, eTicaret çözüm ve servislerimizi yeni markamız olan Payten ile her zaman olduğu gibi sunmaya devam edeceğiz. Çalışma arkadaşlarımı bu başarısından dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca, belirtmek isterim ki ASEE olarak bankacılık ve sistem entegrasyonunda çözümlerimizi SEE bölgesinde ve Türkiye’de sunmaya devam edeceğiz. Türkiye, özellikle sahtekarlık önleme, kurumsal varlık & gider yönetimi, finansal & operasyonel kiralama, uygulama performans yönetimi ve ses & iletişim merkezi çözümlerimiz ile öne çıkıyor. Geçen sene bölgemizde prestijli projelere imza attığımız için mutluyum ve 2019’da faaliyetlerimizi Ortadoğu bölgesinde de sunmaya devam edeceğiz” dedi.