Herkese Kitap Vakfı, Paratika Sanal POS ile İhtiyaç Sahiplerine Kitap Ulaştırıyor

6eTicaret işletmelerinin daha hızlı, kolay ve pratik online ödeme almasını sağlayan Paratika sanal POS, kitap okuma’yı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve isteyenlere kitap ulaştırmak amacı ile kurulan Herkese Kitap Vakfı ile çalıştığını duyurdu.
Yapılan açıklamada, Herkese Kitap Vakfı’nın websitesi üzerinden bağış yapma kolaylığını ve güvenliğini Paratika sanal POS ile gerçekleştirdiğini bildirdi.

Vakıf Kurucu Genel Başkanı Sn. Bülent Şenver “Okuyan Türkiye İçin Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile ülkemizde kitap okuma alışkanlığını arttırmak, kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap ulaştırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizlere bağışları ile destek vermek isteyenler, websitemiz üzerinden her ay düzenli bağış yapabilirler ” dedi.

Payten Türkiye Genel Müdürü Burak Kutlu “Herkese Kitap Vakfı ile yaptığımız iş birliği bizim için manevi değer taşıyor. Paratika sanal POS’un tekrarlı ödeme fonksiyonu ile bağış ödemeleri düzenli ve güvenilir yapılabilir. Ayrıca, tek seferlik bağışlar da yine tek tıkla ödeme özelliği ile kart bilgilerini her seferde girmeye gerek kalmadan hızlıca yapılabilir. Geliştirdiğimiz yazılım teknolojilerinin, Türkiye’nin ücra köşelerine kitapların ulaştırılmasının bir parçası olduğundan ben ve ekibim proje ile gurur duyuyoruz” dedi.

Asseco SEE ve Payten Türkiye Pazarlama Yöneticisi Saliha Öziş, “Türkiye’de faaliyet gösteren Asseco SEE grup firmalarında, “Let’s decode Literature” ifadesinden yola çıkarak kitap kulübü başlattık. Edebi eserlerin kodlarını kitap kurdu arkadaşlarımız ile beraber çözüyoruz. Şirket olarak kitap okumayı çok seviyoruz ve kitap etrafında olan tüm aktivitelerin bir parçası olmak bizi mutlu ediyor. Kitap kulubümüz kapsamında, Herkese Kitap Vakfı ile ortaklaşa çalışmalar yürütmeyi planladık. Bizler de, gerek kitap toplama gerekse bağış yapma konusunda destek vereceğiz ” dedi.

Paratika, BDDK onaylı ödeme kuruluşu olan Nestpay Ödeme Hizmetleri’nin sanal POS ürünüdür. Nestpay Ödeme Hizmetleri, Asseco SEE Grup’un ödeme çözümleri sunan firması Payten iştirakidir. Paratika, online kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan Sanal POS altyapısını, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, fraud kontrolü, tek kanaldan mutabakat şeklinde paket halinde çözüm olarak sunmaktadır.