Paratika Sanal POS Açık Kaynak Kodlu e-Ticaret Altyapıları ile Çalışıyor

Asseco SEE’nin 17 yıllık e-ticaret bilgi birikimden doğan Paratika Sanal POS, açık kaynaklı e-ticaret altyapıları ile entegre olabiliyor. Yapılan bu çalışma ile, önde gelen açık kaynak kodlu e-ticaret websitesi ve altyapı kullanıcıları Paratika ile daha hızlı, kolay ve pratik ödeme alabilecekler.

Firma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’dan ödeme kuruluşu lisansına sahip olan ve Asseco SEE iştiraki Nestpay A.Ş bünyesinde geliştirilen Paratika, Şubat ayında düzenlenen Webrazzi e-Ticaret 2017 konferansındaki lansmandan bu zamana kadar üye işyeri ağını genişletmeye devam ediyor.

 

7/24 Entegrasyon Desteği
Sağlık, temizlik, mobilya, dekorasyon, kozmetik, bilişim ve sağlıklı yaşam gibi birçok farklı sektörden referansları olan Paratika, e-ticaret yapan KOBİ’ler için de uygun bir çözüm. Hem tek çekim hem de taksitli satışlarda avantajlı komisyon oranları ile Paratika Sanal POS, 7/24 destek ve güvenlik (anti-fraud) ekibi ile müşterilerinin daima yanında oluyor.
Ayrıca, Paratika kullanılan kart bilgilerini güvenli ortamda saklayarak, sonraki işlemlerde tekrar kullanılabilmesini sağlayan “tokenization” teknolojisi ile geliştirildiğinden, alışveriş yapanların tek tıkla ödeme yapmasını da sağlıyor. Bu özellik ile son kullanıcıların sepetten dönme oranını düşürerek, firmaların satışlarını artırmasına imkan sağlıyor.