Zor Günleri Dayanışma İle Aşacağız. ASEE Grup Şirketleri Olarak Deprem Destek ve Dayanışma Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz.

Deprem Destek

Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından, ASEE Grup şirketleri olarak depremin yaralarını bir nebze sarmak için, canla başla destek faaliyetleri yürüten kurum ve STK’lar kanalıyla destek ve dayanışma çalışmalarımızı koordineli bir biçimde sürdürüyoruz.

ASEE Türkiye, Payten Türkiye, Paratika ve Mobven olarak her çalışan için 2.500TL olmak üzere AFAD’a toplam 1.137.500 TL tutarında kurumsal bağış yapıldı. ASEE Grup merkezi olarak da kurumsal bağış yapacağını bu hafta açıkladı. Felaketten etkilenen çalışanlara ise ayrıca destek veriliyor.

Mobven’in yeni geliştirdiği ve tamamen açık kaynaklı şekilde kullanıma sunduğu Yazılım Geliştirme Kit’i ile şirketler, mobil uygulama veya web site ziyaretçilerini belirlenen yardım kuruluşlarına kolaylıkla bağış yapmaya teşvik ediyor.

Paratika, Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’nin Konteyner Kent Bağış Kampanyası’na verdiği desteğe ek olarak deprem bölgesindeki üye işyerleri işlemlerinden 3 ay süresince komisyon almayacak. Söz konusu destek 15 Şubat 2023 ile 15 Mayıs 2023 tarihleri arasında, üye işyerlerinin son 3 aylık ortalama cirosu sınır alınarak sağlanacaktır.

ASEE Grup’un hem Türkiye’deki hem de dünyadaki tüm çalışanlarının katılımına açık olarak AHBAP derneğine bağış kampanyası başlatıldı ve kampanya linki (https://fonzip.com/ahbap/kampanya/asee-grup-deprem-dayanisma) grubun aktif olduğu tüm ülkelerdeki çalışanlara duyuruldu. 21/02/23 tarihi itibarıyla bu kampanyada toplanan bağış 284.415TL’ye ulaştı.