Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’in ödemeler için tercihi, Payten

Paratika Hayat Sigorta LI 01

Gücünü adından alan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik, ödeme altyapıları için sektörün lider firması Payten Türkiye ile el sıkıştı.

44 bölge müdürlüğü, 3.800’den fazla acentesi, 5.000’e yakın banka şubesinde hizmet veren uzman kadrosu aracılığıyla birçok yenilikçi sigorta ürününü müşterileri ile buluşturan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik, Payten’in Payten Payment Gateway ödeme yönetim platformunu tercih etti.  20’den fazla sigorta firmasına sunduğu ödeme çözümleri ile bu sektörde lider konumda yer alan Payten; Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik ile acenteler, bankalar ve son kullanıcılar arasında hızlı ve güvenli bir ödeme ağı oluşturacak.

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik kendi e-ödeme ekosistemini tek yerden yönetebilecek

Sigorta şirketlerinin birinci tercihi Payten Payment Gateway ödeme yönetim çözümü, kredi kartının ilk 6 ve son 4 hanesiyle işlem yapma, akıllı işlem yönlendirme, entegre anti-fraud modülü, kart saklama, tekrarlayan ödeme, linkle ödeme, taksit programları, banka puan kullanımı, bayi tahsilatları, mutabakat modülü ve Secure IVR özelliklerini tek bir entegrasyon ile sunuyor. Ödeme altyapılarını Payten Payment Gateway ile güçlendiren Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik, ön provizyon sorgusuna gerek kalmadan ödeme işlemlerini tercih ettikleri bankaya yönlendirerek komisyon maliyetlerini düşürme imkanına sahip olurken tüm e-ödeme ekosistemlerini tek platformdan yönetebilecek.

Payten Türkiye Ülke Lideri Burak Kutlu konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: ”Bankalar, e-ticaret firmaları, online pazar yerleri ve online ödeme alan her sektörden pek çok firmaya hizmet veriyoruz. Ancak sigorta sektörünün hizmet ağımızda özel bir konumu bulunuyor. Sigorta firmaları tarafından sıkça tercih edilen Payten Payment Gateway, firmalara esneklik sağlarken işlem maliyetlerini de düşüren akıllı işlem yönlendirmeye ek olarak pek çok fonksiyonu tek platformda ve 7/24 canlı destek ile sunabilen sektördeki en kapsamlı ödeme yönetim platformu olma özelliğini taşıyor. Bu özellikleri Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik ile buluşturarak Türkiye’de sigorta sektörünün dijital gelişimine verdiğimiz katkı bizleri oldukça mutlu ediyor.”

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Proje Yönetimi Planlama ve Raporlama Direktörü Metin Memişoğlu isePayten’in sigorta sektöründeki referansları Payten’i seçmemizde büyük rol oynadı. Ürünlerimizi sigortalılarımız ve katılımcılarımızın yanında olarak sunmaya özen gösterirken ödeme aşamasında hız ve güvenliği bir arada sunabilmemiz büyük önem taşıyor. Hızlı ve pratik bir ödeme deneyimini müşterilerimize sunmak için ise ödeme yönetim platformumuzun akıllı işlem yönlendirme, kart saklama, çoklu kart ile tahsilat, tekrarlayan ödeme gibi pek çok fonksiyonu bir arada sunabilmesi gerekiyor. Payten, gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile ödeme adımında ihtiyaç duyduğumuz bütün geliştirmeleri tek entegrasyon ile sağlayarak ödemelerimizi tek platformdan yönetmemizi sağlıyor. ” dedi.

 

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Hakkında

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik kurulduğu günden bugüne tüm çalışmalarını sigorta ve sigortacılığın temel değeri olan “güven” esasıyla sürdürmektedir. 44 Bölge Müdürlüğü, 3.800’den fazla acente, 5.000’e yakın banka şubesi, 3.000’den fazla kişinin yer aldığı uzman kadrosu ve güçlü teknolojik altyapısıyla Türk sigorta sektörünün lideri olmaya devam etmektedir. Bireylere, kurumlara ve ülkemizin stratejik varlıklarına sağladığı sigorta çözümleriyle geleceğimizin güvenle inşa edilmesi için hayatın her alanında, “Güvene ihtiyaç olan her anda; Türkiye Sigorta” misyonuyla faaliyetlerini başarıyla sürdürmektedir. Türkiye Sigorta olarak hayat dışı sigortacılık alanında yangın ve doğal afetlerden kaskoya, kaza sigortalarından sağlık sigortalarına kadar geniş ürün portföyü; Türkiye Hayat Emeklilik olarak ise BES başta olmak üzere hem bireysel hem de grup hayat sigortaları alanında ürün ve hizmetlerini 14 milyona ulaşmış olan müşterilerine sunmaktadır.

 

Payten Hakkında   

3.800 çalışanı ve 23 ülkedeki operasyonu ile Avrupa’nın en büyük bilişim firması olan Asseco South Eastern Europe Group (ASEE) şirketi olan Payten, finans sektörü başta olmak üzere tüm şirketler için kartlı ve kartsız işlemleri destekleyen kapsamlı ödeme sektörü çözümleri sunuyor. Türkiye’de ilk banka bağımsız online ödeme e-ödeme altyapısını geliştiren ve ülkenin en büyük online ödeme ağını yöneten Payten; bünyesinde bulunan Nestpay, Payten Payment Gateway, Payten Fintech Suite, Paratika, Mobven ve Smarttek markaları ile e-ticaret, mobil ödeme, ödeme işleme ve POS hizmetlerini dış kaynak, ekipman, bakım ve destek dahil olarak uzman ekibi ile uçtan uca sağlıyor. Türkiye’nin ilk online ödeme sağlayıcısı olan Payten, 24 yıllık yerel tecrübesi ve Asseco Grup global desteği ile farklı platformlar ve sektörler için bütünsel bir yaklaşım ile hizmetler sunuyor.