Search
Hakkımızda
Paratika sanal POS, Asseco SEE’nin 18 yıllık e-ödeme bilgi birikiminden doğmuştur
Paratika Hakkında

Paratika, Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin Sanal POS ürünüdür. Nestpay Ödeme Hizmetleri A.Ş., bir Asseco SEE grup firmasıdır.

Paratika üye işyerlerine 6493 Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve ilgili mevzuatlar kapsamında Sanal POS vermek üzere lisans almış bir kuruluş olup, firmalara tek bir teknik entegrasyonla paket Sanal POS çözümü sunmaktadır.

Paratika, online kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan Sanal POS altyapısını, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, fraud kontrolü, tek kanaldan mutabakat şeklinde paket halinde çözüm olarak sunmaktadır.

Asseco Hakkında

30 Temmuz 2010 tarihinde imzalanan anlaşmayla, ITD – İletişim Teknoloji Danışmanlık Ticaret A.Ş. ve EST – Elektronik Sanal Ticaret Bilişim Hizmetleri A.Ş. hisseleri, Avrupa yazılım sektöründe liderlerden biri olan Asseco Poland SA’nın iştiraki Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) tarafından satın alındı. 18 Temmuz 2011 itibarıyla ITD ve EST, faaliyetlerine Asseco SEE Teknoloji A.Ş. olarak devam etmektedir.

Asseco SEE, Türkiye’deki büyüme stratejisi çerçevesinde, finans, telekom ve kamu sektörlerine odaklı uygulama ve danışmanlık hizmetleri sunan Sigma Danışmanlık’ı 6 Eylül 2012 tarihinde imzalanan anlaşmayla bünyesine kattı. Sigma Danışmanlık, 11 Eylül 2013 tarihi itibarıyla faaliyetlerine Asseco SEE Teknoloji A.Ş. olarak devam etmektedir.

Asseco SEE, bilgi teknolojileri sektöründe 5 ana iş kolunda çözüm ve hizmetler sunmaktadır:

  • Sistem Entegrasyonu
  • Bankacılık
  • Güvenli E-ödeme Çözümleri
  • Mobil Ödeme, Mobil Bankacılık & Güvenlik
  • Kart Çözümleri

Sistem entegrasyonu alanında; Ses Otomasyon Çözümleri, Varlık & Gider Yönetimi, Uygulama Performans & Kullanıcı Deneyimi Yönetimi, Kurumsal İçerik Yönetimi, İş Süreçleri Yönetimi, İş Sürekliliği & Gerçek Zamanlı İş Zekası çözümleri bulunmaktadır.

Bankacılık alanında; uçtan uca ödeme çözümleri, fraud (sahtecilik – sahtekârlık) kontrol sistemleri, kara para aklama kontrol sistemi, InACT® Risk Yönetim Çözümü, Finansal Kiralama ve Varlık Yönetimi, ana bankacılık, internet bankacılığı çözümleri sunmaktadır.

Güvenli e-ödeme çözümleri (Payment Gateway) alanında; Türkiye’de geniş bilgi birikimine sahip ve bu alanda lider firma durumundaki Asseco SEE Teknoloji A.Ş., Türkiye’nin önde gelen bankalarına ve üye iş yerlerine hizmet, ürün satış, bakım ve 7×24 operasyonel teknik destek hizmeti vermekte olup 12 ayrı ülkede de hizmetlerini sürdürmektedir.

Mobil ödeme, mobil bankacılık & güvenlik alanında; müşteri ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen, mobil cihazlardan hızlı ve güvenli bilgi erişimini sağlayan, ana bankacılık sistemi ve internet bankacılığıyla entegre olabilen çözümler yer almaktadır.

Kart çözümleri alanında; tüm kartlı ve kartsız işlemleri destekleyen ödeme, ATM / POS, müşteri bağlılık, e-bankacılık hizmetleri verilmektedir.

Asseco SEE, yazılım ve hizmet gelirleri bazında Doğu Avrupa’nın en büyük bilişim şirketlerinden biridir. Şirket; finans ve bankacılık, kamu ve endüstri dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlere yönelik çözümler üzerine uzmanlaşmıştır.

Asseco SEE Grubu, 13 ülkede 1300’den fazla çalışana sahiptir.

Referanslarımız
Her Gün Asseco e-Ödeme Teknolojisini Kullanan Referanslarımız