Sanal POS Nedir?

Sanal POS Nedir?

Sanal POS, e-Ticaret yapan şirketlerin, online olarak sattıkları mal veya hizmetin tahsilatını yapmaları için kullanılan bir yazılımdır. Fiziksel POS cihazlarına alternatif olan sanal POS, online veya mobil ödemelerde banka veya kredi kartlarından tahsilat yapılmasını sağlar.

Sanal POS, bu hizmeti sunan bankalardan sağlanabileceği gibi doğrudan Sanal POS hizmeti sunan markalarla da anlaşma yapılabilir. Günümüzde firmalar tek tek bankalardan sanal POS almak yerine bir sanal POS markası ile anlaşarak avantajlı şartlar ile tüm banka kartlarından ödeme alma ve birçok taksit/sadakat programını müşterilerine sunma imkanı buluyorlar. Sanal POS markaları ile çalışmanın bir avantajı da birçok banka prosedürü ile ilgilenmek yerine tüm operasyonu tek entegrasyon ile kolayca yönetmektir.

Paratika Sanal POS

Paratika, TCMB onaylı ve ödeme kuruluşu lisansına sahip Payten bünyesindeki Nestpay Ödeme Hizmetleri şirketinin sanal POS ürünüdür. Tüm banka kartlarından ve 9 farklı taksit programından (Axess, Bonus, Cardfinans, Advantage, Maximum, Paraf, World, Kuveyt Türk Sağlam Kart ve Bankkart Combo) online ödeme alma imkanı sunar.

Özel komisyon oranları ve %97’ye varan başarılı işlem oranlarıyla Türkiye’nin önde gelen sanal POS çözümü olan Paratika Sanal POS, PCI-DSS ve 3D Secure uyumludur. Paratika, online kredi kartı ile tahsilat yapmak isteyen firmaların ihtiyacı olan Sanal POS altyapısını, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, fraud kontrolü, tek kanaldan mutabakat şeklinde paket halinde çözüm olarak sunmaktadır.

Paratika Sanal POS

Paratika Sanal POS Avantajları

Paratika Sanal POS Özellikleri

 

%97’ye varan başarılı işlem oranı

20+ yıllık deneyim

PCI-DSS ve 3D Secure uyumu

Tek entegrasyonla 9 farklı taksit programı

Güvenli ödeme altyapısı

Dövizle tahsilat

%0.69’a varan özel komisyon oranları

Sanal POS Nasıl Alınır?

Sanal POS Nasıl Alınır?

Sanal POS başvurusu neredeyse bütün bankalardan yapılabilir. Başvuru süreci gerekli standart evrakların (vergi levhası, imza sirküleri vb.) hazırlanıp teslim edilmesiyle başlar. Ardından üye iş yeri sözleşmesi, POS kullanım sözleşmesi gibi belgeler ve prosedürlerle süreç devam eder.

Eğer bir banka ile direkt çalışmak isterseniz her bankanın sanal POS şartlarını değerlendirip size uyan bankalara direkt başvurarak süreci başlatabilirsiniz. Sanal POS markalarından biri ile çalışmak isterseniz direkt markaya ulaşmanız gerekir. Paratika Sanal POS una online başvurarak bir günde Sanal POS’unuza kavuşabilirsiniz. Paratika Sanal POS için başvuru süreci oldukça hızlı ve kolaydır. Web sitemizdeki formu doldurun ve temsilcimiz size hemen ulaşsın.

Sanal POS Entegrasyonu

Hızlı ve kolay bir şekilde yapacağınız Paratika Sanal POS entegrasyonuyla bütün kredi kartlarından ödeme alabilirsiniz. Tek bir üye iş yeri sözleşmesi ve tek bir entegrasyonla Axess, Bonus, Cardfinans, Advantage, Maximum, Paraf, World, Kuveyt Türk Sağlam Kart ve Bankkart Combo Sanal POS’una sahip olabilirsiniz.

Sanal POS Komisyon Oranları

Aylık yapılan satışa göre değişiklik gösteren sanal POS komisyon oranları bankalara ve sanal POS sağlayıcılara göre farklılık gösterir. Sağlayıcıların sunduğu farklı oranların dışında sanal POS komisyon oranları kullanıcı özelinde de farklılık gösterir.

Sanal POS başvuru sürecinde her banka kendi markası olan karta daha uygun bir komisyon oranı sunarken farklı markalara daha yüksek komisyon oranları uygulayabilir. Bu noktada düşük maliyetli bir süreç için firmalar her kartın sanal POS’unu kendi bankasından almak isteyebilir ancak bu durumda daha karmaşık ve iş yükü olan bir süreç oluşur. Sanal POS markaları ise sabit ortalama bir komisyon oranıyla hem düşük maliyetli hem hızlı ve kolay süreç sunarlar.

Paratika Sanal POS %0.69’a varan komisyon oranıyla ortalama %2,5 komisyon oranına sahip diğer sağlayıcılar arasında lider konumdadır.

Sanal POS Komisyon Oranları

Sanal POS Başvurusu

En düşük komisyon oranlarıyla bütün banka kartlarından ödeme almanızı sağlayan Paratika Sanal POS’a başvurmak çok kolay. Hemen başvurun hızlı ve güvenli ödeme alan şanslı müşterilerimizden biri olun.