Online Ödeme Alma

Online Ödeme Alma

Online alışveriş yapmak günlük rutin bir alışkanlığa dönüştü. E-ticaret sitelerinin ve pazaryeri platformlarının yaygınlaşması, ödeme çözümlerinde de yeni gelişmeler yaşanmasını sağladı. Başta perakende sektörü olmak üzere neredeyse bütün üreticiler ve hizmet sağlayıcılar bu dönüşüme uyumsağlamak için hızla internette var olmaya ve online satış yapmaya başladı.

Online ödeme çözümleri B2B ya da B2C bütün işletmeler için gereklidir. Özellikle KOBİ’ler gibi kişiselleştirilmiş müşteri deneyimi sunmak isteyen şirketler ya da satıcılar için müşteri deneyimini iyileştirecek her çözüm önemlidir. Bu noktada online ödeme alma çözümleri şirketlere büyük fayda sağlayabilir. Ancak buradaki kritik unsur hangi çözümün daha iyi bir sonuç vereceğidir.

Güvenli Online Ödeme Alma

Güvenlik, bütün online işlemler için ön plana çıkan ilk konudur. İnternet üzerinde yapılan bütün işlemlerin belli güvenlik kriterlerine uygun olması beklenir. Bu işlemlerin başında online ödeme işlemleri gelir. Ödeme işlemlerinin güvenliği ve kolaylığı bazen satılan ürün veya verilen hizmetin kalitesinden daha önemlidir. Çünkü e-ticaret ortamında rekabet büyümeye devam etmektedir. Birçok alternatifin olduğu bir sektörde kusursuz bir ödeme deneyimi sunmayan satıcılar sepetten dönme gibi sorunlarla karşılaşabilir.

Bu tür sorunların önüne geçmek için hızlı, kolay ve güvenli bir ödeme altyapısına ihtiyaç duyulur. Güvenlik kriterinin sağlanması için birçok uluslararası ya da yerel regülasyon uygulanmaktadır. Bunların başında PCI-DSS sertifikası gelir. Paratika gibi bu lisansa sahip e-ödeme çözümleri hem güvenli hem de hızlı bir işlem süreci sunar. Sanal POS, ParatikLink (linkle ödeme), tek tıkla ödeme özellikleri ve düşük komisyon oranlarıyla sektörde fark yaratan Paratika, 20 yılı aşkın tecrübesi olan Payten altyapısıyla desteklenmektedir.

Hızlı Online Ödeme Alma

Hızlı Online Ödeme Alma
Günümüzün en önemli kelimesi olan hız her alanda fark yaratmaya devam ediyor. İnternet gibi sonuçlarını saniyeler değil milisaniyeler içinde görebileceğiniz bir işlem merkezinde ise her zamankinden daha da önemli bir hale geliyor.

Online alışveriş yapmanın en büyük faydalarından biri hızlı olabilmektir. Online alışveriş yaparken müşteriler, fiziksel bir deneyime kıyasla çok daha hızlı aksiyonlar alabilir. Bu hızlı aksiyonun online ödeme işlemi sırasında da devam etmesi beklenir. Online ödeme yaparken karşılaşılan en büyük sorunlardan biri kart bilgilerinin girilmesi ve ödeme onayı sürecidir.

Paratika sunduğu tek tıkla ödeme özelliği ile kart bilgilerini, tekrar tekrar girilmesine gerek kalmayan güvenli bir ortamda tutar. PCI-DSS güvenliğiyle kredi kartı saklama özelliği sayesinde online ödeme alma işlemlerinin daha hızlı ve daha güvenli tamamlanmasını sağlar.

Kolay Online Ödeme Alma

Kolay Online Ödeme Alma

Online alışveriş, online e-ticaret ya da online ödeme alma işlemlerinin en büyük ortak noktası kolay adımlar sunulmasıdır. Karmaşık bir arayüzle ve çok sayıda işlem içeren bir süreçle tamamlanan online ödeme deneyiminin hızlı olması beklenemez. Hızlı ve güvenli süreçler için işlem sırasının ve işlem yapısının mümkün olduğunca kolay bir şekilde tamamlanması gerekir. Hem kolay hem de güvenli ödeme altyapısı sağlayan ödeme çözümleri şirketler ve müşteriler için eşsiz deneyimler sunabilir.

Tek tıkla ödeme alma gibi oldukça kolay ve son derece güvenli bir işlem sürecine sahip olan Paratika, sepetten dönme oranlarının düşmesine destek olarak satış hacminin artmasında önemli bir rol oynar.

E-ticaret çok yönlü ve dinamik bir iş sürecidir. İş yeri sahiplerinin bu dinamizme odaklanabilmesi için online işlemlerin hızlı ve güvenli bir altyapıyla devam ettiğinden emin olması gerekir. Paratika ödeme çözümleri iş yeri sahiplerine sadece işlerine odaklanmaları için bir fırsat sunuyor. Ödeme işlemlerini Paratika’nın güvenli ortamına taşıyarak işinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz. Paratika işiniz için en iyisi!